W duchu franciszkańskiej troski o najbiedniejszych i odrzuconych pragniemy pomagać tym, którym obecnie najtrudniej: osobom bezdomnym, samotnym, starszym oraz ubogim rodzinom. Działamy w Krakowie oraz w Polsce i za granicą – poprzez wspieranie projektów charytatywnych prowadzonych przez Braci Mniejszych Kapucynów.

W kuchni dla ubogich

Kuchnia dla ubogich, którą prowadzi Dzieło Pomocy jest codziennym miejscem spotkań ponad 100 osób. Ubodzy, bezdomni, osoby starsze i samotne przychodzą na ul. Reformacką 3 po pieczywo i ciepłą herbatę, a nade wszystko po dobre słowo.

 
Kuchnia dla osób ubogich jest prowadzona przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio nieprzerwanie od 1999 roku. Kuchnia jest otwarta codziennie w godzinach od 16.00 do 17.00. Wszyscy ubodzy i potrzebujący mogą w tym czasie napić się ciepłej herbaty, otrzymać pieczywo i wrzątek. Już kilkanaście minut przed godziną 16.00 przy drzwiach wejściowych kuchni ustawia się długa kolejka oczekujących. Posiłek rozpoczyna wspólna modlitwa.

Kuchnia na Reformackiej 3 to prócz możliwości posilenia się, miejsce spotkania z drugim człowiekiem. Posługujący bracia i wolontariusze z otwartością i uśmiechem przyjmują każdego odwiedzającego kuchnię. Posiłek przy wspólnym stole jest również czasem dzielenia się trudami i doświadczeniami które niesie życie, a także szansą na zaoferowanie fachowej pomocy specjalistów, którzy pracują w Centrach Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.


Dzieło Pomocy św. Ojca Pio codziennie dla potrzeb kuchni kupuje 180 bułek, każdego dnia także zaparzanych jest 70 litrów herbaty. Liczba potrzebujących osób stale wzrasta.

 

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu materiału audio zrealizowanego w kuchni dla ubogich.

Przy mikrofonie - br. Paweł Teperski OFMCap

Długość audycji - 11 minut  

 


 

 

Biuletyn Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Jeśli chcesz raz w miesiącu otrzymywać najnowsze informacje o działalności Dzieła Pomocy św. Ojca Pio wpisz poniżej swoje dane.

POBIERZ NASZ ADRES W KODZIE 2D: